E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaretin Gelişimi

 

            E- Ticaret, 1990'lı yıllarda serüvenine başlamıştır. İnternetin yayılması ile web siteleri çoğalmıştır. Elinin altındaki telefonla, bütün dünyayı gezebilecek konuma gelen insanlar, bir çorabı bile internetten sipariş verir duruma gelmiştir. Durum böyle olunca, e-ticaret önemini artırmıştır. Avrupa'da ve ABD'de %25 olan e-ticarete olan ilgi, Türkiye'de civarındadır. Bu veriler her geçen gün artmaktadır.

 

 E- Ticaret İçin İzlenecek Yollar

 

            1- İlk olarak, planlama yapılmalıdır. Bu planlama ile sitenizin geleceğine karar vereceksiniz. Bu işin uzmanları ile sitenin yapısı, ziyaretçi kitlesi ve bu kitlenin siteye olan ilgisinin artırılması planlanır. Daha sonra, bu planların hangi tekniklerle gerçekleştirilmesi gerektiği hesaplanmalıdır.

 

            2- Basit ara yüzleri, (yani sitenin anlaşılır olması ve kullanımı kolay olması) kullanılarak oluşturulan sitenin, ziyaretçileri çekmek için bazı etkinliklerin yapılması, ziyaretçi sayısını artırır.

 

            3- Planlanan ve tasarlanan projelerin, en uygun programlarla işlerlik kazanması, en son aşamadır.

 

             Seo, web hosting ve web tasarım işleri, birbirini tamamlayan işlerdir. İşlerlik kazanmasını istediğiniz bir web sitesi, resim ve yazılardan oluşan bir görüntü olmaktan çıkarılmalıdır. Seo çalışmalarıyla üst sıraları zorlamalıdır. Web hosting çalışmaları ile veri transferi güçlendirilmelidir.

 

             Ziyaretçilerin bir web sitesinden beklediği en önemli şey, veri transferidir. Yine aradığı şeyleri, ziyaretçilerin bulması, ilgi çekici kampanyalar düzenlenmesi, diğer önemli unsurlardır. E-ticaret siteleri, veri tabanı uygulamasında, sunucudan Gb alma işlemleri de önemlidir. Server gb alırken, geniş yer alınması, veri alışverişinde önemlidir.

 

            E-Ticaret Çözümleri sitenizin verimi, sitenin içeriği, veri tabanı ve seo çalışmaları ile belirlenebilir. Günümüz piyasalarında, güncel tanıtım ve reklam için, web sitesi büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. İnternetin çok yaygın olduğu günümüzde, halkla iletişimde, en büyük etkiye sahiptir. Bir firmanın, halkla ilişkide en iyi verimi almak için, E-Ticaret Çözümleri internet sitesi ve online satış işlerine önem vermesi gerekir.